Animalele Pamantului si Poluarea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân

2 participanți

In jos

Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân Empty Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân

Mesaj  Andrea Dum Feb 14, 2010 4:48 pm

Uneori, pentru animale e mai bine să trăiască pe stradă decât în unele adăposturi dedicate lor, unde sunt neglijate, înfometate sau, într-unele cazuri chiar omorâte. Totuşi, situaţia nu stă aşa peste tot. Mai sunt şi oameni buni, care îngrijesc necuvântătoarele cu drag şi se bucură de ele.

Un astfel de caz este adăpostul asociaţiei Clopoţel, din Iaşi. "Dacă aproape toate materialele cu privire la câinii comunitari prezintă doar lucruri negative şi dacă majoritatea românilor consideră că animalele trebuie omorâte şi că întreţinerea lor costă foarte mulţi bani, multă bătaie de cap, eu vă pot demonstra că nu este chiar aşa. Noi avem în adăpost în momentul de faţă, 130 de câini, 58 de pisici, 3 cai şi 3 măgari, toate aceste animale fiind într-o stare perfectă de sănătate, vaccinate şi sterilizate (mai puţin măgarii şi caii) iar în decursul celor aproape 5 ani de activitate am reuşit să dăm spre adopţie peste 500 de căţei şi pisici", ne-a spus Mariana Crăciun, preşedinta asociaţiei.
Animalele par vesele, sunt grăsuţe şi calme. Câinii sunt atenţi, pisicuţele blege şi adormite, măgăruşul iese tacticos din grajd, iar caii se adună curioşi.
Andrea
Andrea
Admin

Mesaje : 55
Data de inscriere : 19/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Marte

https://animale-si-poluarea.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân Empty Re: Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân

Mesaj  Aqudar Dum Feb 14, 2010 10:32 pm

Ai auzit de schimbare in privinta legii cainilor comunitari?Vreau sa o schimbe si sa eutanasieze cain Evil or Very Mad !
Eu sunt cu totul impotriva acesteia,in loc sa construiasca cazinori,mall-uri si terenuri de golf mai bine rezolva problema asta,sunt in libertate pe strazile din Romania 100.000 de caini trebuie sa faca ceva,da nu sa-i omoare!Tu ce parere ai?
Aqudar
Aqudar

Mesaje : 8
Data de inscriere : 28/11/2009

Sus In jos

Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân Empty Re: Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân

Mesaj  Andrea Vin Feb 26, 2010 3:29 am

sunt in total de acord
Andrea
Andrea
Admin

Mesaje : 55
Data de inscriere : 19/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Marte

https://animale-si-poluarea.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân Empty Re: Adăpostul Clopoţel e raiul animalelor fără stăpân

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum